Results

Saturday 29 October 2022

Women's East 3

TBC
B'muir 2
0 - 3 Full time
Ed Uni 9
12:00
Borders F5
2 - 2 Full time
Eskvale
TBC
EHC 3
8 - 0 Full time
Berwick
TBC
Falkirk & Linlithgow 2
vs
Stirling Wands 2
13:30
Kelso 2
2 - 5 Full time
Borders F4

Women's East 1

TBC
Borders F 2
vs
Ed Uni 5
14:30
Ed Uni 4
1 - 1 Full time
Inverleith 2
14:30
Grange 3
1 - 3 Full time
Carnegie
12:00
Kelso
2 - 0 Full time
B'muir
TBC
P Lodge
0 - 2 Full time
Borders F 3
15:30
Ross High
7 - 2 Full time
Liv & W Lothian

Women's East 2

TBC
Carnegie 2
2 - 0 Full time
Peebles
TBC
Ed Uni 6
3 - 1 Full time
Castle HC
TBC
Ed Uni 7
1 - 1 Full time
Watsonians 4
TBC
Ed Uni 8
3 - 0 Full time
ESM 3
13:00
Watsonians 5
1 - 2 Full time
Watsonians 3

Women's East 5

TBC
Carnegie 3
0 - 1 Full time
Carnegie 4
15:00
Kelso 3 (Dev)
2 - 1 Full time
Haddington 2
12:30
Ross High 2
W - L
Eskvale 2 (Dev)

Men's East 3

15:00
Dunfermline Carnegie 4
1 - 10 Full time
Watsonians 6
TBC
Dunfermline City
0 - 3 Full time
Peebles
12:00
Falkirk 3
7 - 1 Full time
EHC 2

Women's East 4

TBC
EHC 4
P - P
P Lodge 2
16:00
Grange 4
vs
Ed Uni 10
13:30
Inverleith 3
2 - 2 Full time
Dunbar
13:00
WIT 2
0 - 7 Full time
EHC 5
16:00
Watsonians 6
P - P
Borders F 6

Men's East 2

11:40
Edinburgh University 6
1 - 4 Full time
Watsonians Colts 1
10:00
Grange 6
1 - 5 Full time
Stirling Wanderers 2
14:15
Kinross 1
2 - 5 Full time
Inverleith 3
TBC
Livingston & West Lothian
vs
Fjordhus Reivers

Men's East 1

14:15
Fidra Lions 1
2 - 1 Full time
Dunfermline Carnegie 3
11:30
Grange 4
2 - 0 Full time
Falkirk & Linlithgow 2

Men's East 4

15:00
Inverleith Development
0 - 3 Full time
Eskvale 2
TBC
Kinross 2
3 - 0 Full time
Grange 7s (Development 2)
TBC
Stirling Wanderers 3
W - L
Falkirk & Linlithgow Development
15:30
Watsonians Colts 2
2 - 7 Full time
Dunfermline Carnegie Development

Wednesday 26 October 2022

Men's East 1

20:00
Grange Development 1
2 - 0 Full time
Watsonians 4

Sunday 23 October 2022

Men's East 1

TBC
Falkirk & Linlithgow 2
4 - 2 Full time
Stirling University 1

Women's East 5

14:30
Kelso 3 (Dev)
2 - 1 Full time
Carnegie 4

Saturday 22 October 2022

Women's East 1

TBC
B'muir
3 - 2 Full time
Grange 3
TBC
Borders F 3
2 - 1 Full time
Ed Uni 4
TBC
Carnegie
vs
P Lodge
TBC
Ed Uni 5
2 - 3 Full time
Liv & W Lothian
13:30
Inverleith 2
W - L
Borders F 2
opposition forfeited match. 5-0 win for Inverleith L2.
TBC
Ross High
P - P
Kelso

Women's East 3

TBC
Berwick
vs
Heriots 2
TBC
Borders F5
vs
Borders F4
TBC
Ed Uni 9
vs
Falkirk & Linlithgow 2
12:30
Kelso 2
2 - 3 Full time
B'muir 2
TBC
Stirling Wands 2
0 - 7 Full time
EHC 3

Women's East 2

12:00
Carnegie 2
1 - 4 Full time
Watsonians 5
12:30
Castle HC
1 - 3 Full time
Ed Uni 8
TBC
ESM 3
0 - 7 Full time
EHC 2
TBC
Ed Uni 7
2 - 0 Full time
Peebles
13:00
Watsonians 3
2 - 0 Full time
Ed Uni 6

Women's East 5

TBC
Carnegie 3
vs
Liv & W Lothian 2 (Dev)
12:00
Eskvale 2 (Dev)
0 - 2 Full time
Haddington 2

Women's East 4

TBC
Dunbar
1 - 3 Full time
Borders F 6
11:30
Ed Uni 10
1 - 1 Full time
EHC 4
TBC
P Lodge 2
2 - 0 Full time
WIT 2
14:30
Watsonians 6
2 - 0 Full time
Grange 4

Men's East 3

14:40
Edinburgh University 7
1 - 3 Full time
Fidra Lions 2

Thursday 20 October 2022

Women's East 2

TBC
EHC 2
2 - 0 Full time
Watsonians 4

Saturday 15 October 2022

Women's East 1

TBC
Liv & W Lothian
3 - 1 Full time
Grange 3

Women's East 2

14:30
Watsonians 4
0 - 5 Full time
Ed Uni 8

Women's East 4

16:00
Watsonians 6
4 - 4 Full time
Dunbar

Friday 14 October 2022

Men's East 1

19:30
Grange 4
3 - 1 Full time
Grange Development 1

Saturday 8 October 2022

Women's East 3

TBC
Berwick
0 - 2 Full time
Stirling Wands 2
TBC
Borders F5
0 - 1 Full time
B'muir 2
TBC
EHC 3
8 - 0 Full time
Ed Uni 9
14:00
Falkirk & Linlithgow 2
0 - 3 Full time
Kelso 2
12:30
Heriots 2
8 - 0 Full time
Eskvale

Women's East 1

TBC
Borders F 2
P - P
Liv & W Lothian
TBC
Ed Uni 4
vs
Carnegie
11:30
Ed Uni 5
0 - 10 Full time
Kelso
13:30
Inverleith 2
0 - 2 Full time
Borders F 3
TBC
P Lodge
3 - 1 Full time
B'muir
TBC
Ross High
5 - 0 Full time
Grange 3

Women's East 4

TBC
Dunbar
2 - 5 Full time
Grange 4
15:30
EHC 4
P - P
Watsonians 6
12:30
EHC 5
3 - 1 Full time
Borders F 6
TBC
P Lodge 2
W - L
Ed Uni 10
13:00
WIT 2
0 - 6 Full time
Inverleith 3

Men's East 1

TBC
Dunfermline Carnegie 3
2 - 4 Full time
Falkirk & Linlithgow 2
Att. 2
Fidra Lions 1
3 - 0 Full time
Edinburgh University 5
14:30
Stirling University 1
5 - 3 Full time
Eskvale 1
16:00
Watsonians 4
0 - 2 Full time
Stirling Wanderers 1

Men's East 4

TBC
Dunfermline Carnegie Development
P - P
Falkirk & Linlithgow Development
13:30
Eskvale 2
0 - 5 Full time
Kinross 2
match conceded - friendly played 0-4
TBC
Stirling Wanderers 3
3 - 0 Full time
Grange 7s (Development 2)
16:30
Watsonians Colts 2
1 - 2 Full time
Inverleith Development

Men's East 3

10:30
Dunfermline City
1 - 2 Full time
Fidra Lions 2
13:30
EHC 2
3 - 2 Full time
Peebles
Seb x 2, Eric (pen)
TBC
Edinburgh University 7
2 - 4 Full time
Dunfermline Carnegie 4
TBC
Falkirk 3
2 - 2 Full time
ESM 3

Women's East 2

TBC
EHC 2
P - P
Watsonians 4
TBC
ESM 3
0 - 5 Full time
Castle HC
TBC
Ed Uni 6
P - P
Carnegie 2
16:00
Ed Uni 7
3 - 7 Full time
Watsonians 5
TBC
Ed Uni 8
4 - 2 Full time
Watsonians 3

Women's East 5

14:00
EHC 6 (Dev)
3 - 1 Full time
Carnegie 3
12:00
Eskvale 2 (Dev)
L - W
Carnegie 4
TBC
Ross High 2
vs
Haddington 2

Men's East 2

TBC
Edinburgh University 6
2 - 4 Full time
Fjordhus Reivers
13:30
Inverleith 3
2 - 4 Full time
Watsonians Colts 1
TBC
Kinross 1
3 - 1 Full time
Alloa
TBC
Livingston & West Lothian
2 - 4 Full time
Stirling Wanderers 2

Saturday 1 October 2022

Men's East 2

12:30
Alloa
5 - 6 Full time
Inverleith 3
TBC
Edinburgh University 6
1 - 5 Full time
Stirling Wanderers 2
15:00
Fjordhus Reivers
2 - 1 Full time
Watsonians Colts 1
14:30
Grange 6
1 - 1 Full time
Kinross 1

Women's East 1

TBC
B'muir
0 - 2 Full time
Ed Uni 4
TBC
Borders F 3
P - P
Borders F 2
16:00
Ed Uni 5
2 - 1 Full time
Grange 3
Att. 15
Inverleith 2
3 - 2 Full time
Carnegie
Goals 2 Ursy 1 Lindsay
TBC
Liv & W Lothian
P - P
Kelso
TBC
Ross High
1 - 3 Full time
P Lodge

Women's East 3

TBC
Borders F5
vs
Falkirk & Linlithgow 2
TBC
Ed Uni 9
3 - 0 Full time
Berwick
13:30
Eskvale
0 - 7 Full time
Borders F4
12:30
Kelso 2
0 - 5 Full time
EHC 3
TBC
Stirling Wands 2
3 - 1 Full time
Heriots 2

Women's East 2

TBC
Carnegie 2
1 - 3 Full time
Ed Uni 8
TBC
Castle HC
0 - 2 Full time
EHC 2
TBC
Ed Uni 7
2 - 1 Full time
Ed Uni 6
12:30
Watsonians 3
6 - 1 Full time
ESM 3
14:00
Watsonians 4
0 - 0 Full time
Peebles

Women's East 4

14:00
Dunbar
4 - 1 Full time
EHC 4
13:30
EHC 5
2 - 1 Full time
Grange 4
TBC
Ed Uni 10
6 - 2 Full time
WIT 2
15:00
Inverleith 3
7 - 0 Full time
Borders F 6
16:00
Watsonians 6
3 - 0 Full time
P Lodge 2

Men's East 3

TBC
Dunfermline City
2 - 1 Full time
Dunfermline Carnegie 4
12:30
ESM 3
0 - 2 Full time
EHC 2
12:15
Falkirk 3
5 - 2 Full time
Watsonians 6
TBC
Peebles
P - P
Fidra Lions 2

Men's East 1

TBC
Edinburgh University 5
0 - 5 Full time
Dunfermline Carnegie 3
12:00
Eskvale 1
1 - 1 Full time
Fidra Lions 1
14:00
Falkirk & Linlithgow 2
5 - 1 Full time
Grange Development 1
13:00
Grange 4
4 - 5 Full time
Stirling Wanderers 1

Women's East 5

15:00
Eskvale 2 (Dev)
0 - 7 Full time
Liv & W Lothian 2 (Dev)
14:00
Haddington 2
3 - 2 Full time
Carnegie 4
14:00
Kelso 3 (Dev)
W - L
EHC 6 (Dev)

Men's East 4

13:00
Falkirk & Linlithgow Development
0 - 5 Full time
Grange 7s (Development 2)
15:00
Inverleith Development
2 - 6 Full time
Dunfermline Carnegie Development
14:15
Kinross 2
4 - 1 Full time
Watsonians Colts 2
14:30
Stirling Wanderers 3
3 - 0 Full time
Eskvale 2

Latest news

Mens Outdoor Rules and MRF 2022/23
General Mens Outdoor Rules and MRF 2022/23

Updated Mens rules for 2022/23.

Ladies Rules and MRF 2022/23
General Ladies Rules and MRF 2022/23

Updated Ladies Rules for Season 2022/2023

Inverleith Walking Hockey
General Inverleith Walking Hockey

Walking Hockey

SH East District newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe