Fixtures

Filter by team

Saturday 6 November 2021

Men's East 1

TBC
Edinburgh University 4
vs
Grange Development
TBC
Falkirk & Linlithgow 2
vs
Inverleith 3
TBC
Grange 5
vs
Edinburgh University 5
14:30
Stirling Wanderers 1
vs
Fidra Lions 1
12:30
Watsonians 4
vs
Dunfermline Carnegie 3

Men's East 2

12:30
Alloa
vs
Watsonians 6
Goldenacre
TBC
Edinburgh University 6
vs
Stirling University
13:30
Eskvale 1
vs
Watsonians 5
TBC
Fjordhus Reivers
vs
Grange 6
TBC
Kinross 1
vs
CALA 2

Men's East 3

TBC
Dunfermline City
vs
Livingston & West Lothian
TBC
Falkirk & Linlithgow 3
vs
Stirling Wanderers 2
TBC
Peebles
vs
ESM 3
13:00
Watsonians 7
vs
Fidra Lions 2

Men's East 4

TBC
Dunfermline Carnegie Development
vs
Falkirk & Linlithgow 4
12:00
Eskvale 2
vs
Inverleith Development
TBC
Grange 7
vs
Edinburgh University 7
TBC
Kinross 2
5 - 0 Full time
ESM Development

Women's East 1

14:00
Borders Fjordhus Reivers 3
vs
Boroughmuir
14:00
Carnegie
vs
Borders Fjordhus Reivers 2
14:00
Ed Uni 5
vs
Inverleith 2
13:00
Kelso
vs
Ed Uni 6
14:00
Livingston & West Lothian Ladies 1s
vs
Ed Uni 4

Women's East 2

15:30
CSL (CS/Liberton merger)
vs
Ed Uni 7
TBC
ESM 3
vs
Cala 3
14:00
P Lodge
vs
Heriots 2
TBC
Peebles
vs
Watsonians 4
TBC
Ross High
vs
Watsonians 3

Women's East 3

14:00
Borders Fjordhus Reivers 4
vs
Boroughmuir 2
14:00
Carnegie 2
vs
Falkirk & Linlithgow
15:00
Eskvale
vs
Kelso 2
13:00
Stirling Wanderers 2
vs
Berwick
14:00
WIT 2
vs
Ed Uni 8
16:00
Watsonians 5
vs
Ed Uni 9

Women's East 4

15:00
Cala 5
vs
P Lodge 2
14:00
Dunbar
vs
Borders Fjordhus Reivers 5
14:00
Ed Uni 10
vs
Carnegie 3
14:00
Grange 4
vs
Inverleith 3
TBC
Livingston & West Lothian Ladies 2s
vs
Cala 4
14:30
Watsonians 6
vs
Borders Fjordhus Reivers 6

Women's East 5

TBC
ESM 4 (D)
vs
Watsonians 7 (D)
14:00
Falkirk & Linlithgow 3 (D)
vs
Dunbar 2 (D)
14:00
Haddington 2 (D)
vs
Carnegie 4 (D)
14:00
Kelso 3 (D)
vs
Eskvale 2 (D)
TBC
Ross High 2 (D)
vs
Cala 6 (D)

Saturday 13 November 2021

Men's East 1

TBC
Dunfermline Carnegie 3
vs
Stirling Wanderers 1
TBC
Edinburgh University 4
vs
Edinburgh University 5
TBC
Grange 5
vs
Fidra Lions 1
TBC
Grange Development
vs
Falkirk & Linlithgow 2
TBC
Inverleith 3
vs
Watsonians 4

Men's East 2

TBC
Fjordhus Reivers
vs
CALA 2
TBC
Grange 6
vs
Edinburgh University 6
TBC
Kinross 1
vs
Eskvale 1
TBC
Stirling University
vs
Watsonians 6
14:00
Watsonians 5
vs
Alloa

Men's East 3

TBC
Dunfermline City
vs
ESM 3
TBC
Livingston & West Lothian
vs
Falkirk & Linlithgow 3
TBC
Peebles
vs
Fidra Lions 2
15:30
Watsonians 7
vs
Dunfermline Carnegie 4

Men's East 4

TBC
CALA Development
vs
Kinross 2
TBC
Dunfermline Carnegie Development
vs
Edinburgh University 7
TBC
Falkirk & Linlithgow 4
vs
Eskvale 2
TBC
Grange 7
5 - 0 Full time
ESM Development

Women's East 1

14:00
Borders Fjordhus Reivers 2
vs
Grange 3
14:00
Borders Fjordhus Reivers 3
vs
Ed Uni 4
14:00
Ed Uni 6
vs
Ed Uni 5
14:00
Inverleith 2
vs
Carnegie
12:00
Kelso
vs
Boroughmuir

Women's East 2

16:30
Cala 3
vs
C Service
14:00
Ed Uni 7
vs
P Lodge
14:00
Heriots 2
vs
ESM 3
14:00
Ross High
vs
CSL (CS/Liberton merger)
12:30
Watsonians 3
vs
Peebles

Women's East 3

14:00
Boroughmuir 2
vs
WIT 2
14:00
Carnegie 2
vs
Berwick
14:00
Ed Uni 8
vs
Stirling Wanderers 2
14:00
Ed Uni 9
vs
Borders Fjordhus Reivers 4
13:30
Eskvale
vs
Falkirk & Linlithgow
TBC
Kelso 2
vs
Watsonians 5

Women's East 4

TBC
Borders Fjordhus Reivers 5
vs
Cala 5
TBC
Cala 4
vs
Watsonians 6
14:00
Ed Uni 10
vs
Borders Fjordhus Reivers 6
14:00
Grange 4
vs
Carnegie 3
14:00
Inverleith 3
vs
Dunbar
14:00
P Lodge 2
vs
Livingston & West Lothian Ladies 2s

Women's East 5

TBC
Cala 6 (D)
vs
Carnegie 4 (D)
14:00
Haddington 2 (D)
vs
Eskvale 2 (D)
14:00
Kelso 3 (D)
vs
Dunbar 2 (D)
16:00
Watsonians 7 (D)
vs
Ross High 2 (D)

Sunday 14 November 2021

Women's East 5

14:00
ESM 4 (D)
vs
Falkirk & Linlithgow 3 (D)

Saturday 20 November 2021

Men's East 1

TBC
Edinburgh University 4
vs
Fidra Lions 1
TBC
Falkirk & Linlithgow 2
vs
Edinburgh University 5
TBC
Grange 5
vs
Stirling Wanderers 1
TBC
Inverleith 3
vs
Dunfermline Carnegie 3
16:00
Watsonians 4
vs
Grange Development
GWC

Men's East 2

TBC
Edinburgh University 6
vs
CALA 2
TBC
Fjordhus Reivers
vs
Eskvale 1
TBC
Kinross 1
vs
Watsonians 5
TBC
Stirling University
vs
Alloa
12:30
Watsonians 6
vs
Grange 6

Men's East 3

TBC
Dunfermline City
vs
Fidra Lions 2
TBC
Falkirk & Linlithgow 3
vs
ESM 3
TBC
Peebles
vs
Watsonians 7
14:30
Stirling Wanderers 2
vs
Dunfermline Carnegie 4

Men's East 4

TBC
Dunfermline Carnegie Development
5 - 0 Full time
ESM Development
12:00
Eskvale 2
vs
Edinburgh University 7
TBC
Grange 7
vs
Kinross 2
TBC
Inverleith Development
vs
CALA Development

Women's East 1

14:00
Carnegie
vs
Ed Uni 6
14:00
Ed Uni 5
vs
Boroughmuir
14:00
Inverleith 2
vs
Borders Fjordhus Reivers 2
13:00
Kelso
vs
Ed Uni 4
14:00
Livingston & West Lothian Ladies 1s
vs
Grange 3

Women's East 2

14:00
CSL (CS/Liberton merger)
vs
Peebles
14:00
ESM 3
vs
Ed Uni 7
TBC
Heriots 2
vs
Cala 3
14:00
P Lodge
vs
Ross High
TBC
Watsonians 4
C - C
C Service
14:30
Watsonians 4
vs
Watsonians 3

Women's East 3

14:00
Borders Fjordhus Reivers 4
vs
Kelso 2
14:00
Boroughmuir 2
vs
Ed Uni 8
13:30
Eskvale
vs
Berwick
16:00
Stirling Wanderers 2
vs
Carnegie 2
14:00
WIT 2
vs
Ed Uni 9
14:00
Watsonians 5
vs
Falkirk & Linlithgow

Women's East 4

15:00
Cala 5
vs
Inverleith 3
14:00
Dunbar
vs
Carnegie 3
TBC
Ed Uni 10
vs
Watsonians 6
14:00
Grange 4
vs
Borders Fjordhus Reivers 6
14:00
Livingston & West Lothian Ladies 2s
vs
Borders Fjordhus Reivers 5
TBC
P Lodge 2
vs
Cala 4

Women's East 5

16:30
Cala 6 (D)
vs
Eskvale 2 (D)
TBC
Carnegie 4 (D)
vs
Watsonians 7 (D)
14:00
Falkirk & Linlithgow 3 (D)
vs
Kelso 3 (D)
14:00
Haddington 2 (D)
vs
Dunbar 2 (D)
14:00
Ross High 2 (D)
vs
ESM 4 (D)

Sunday 21 November 2021

Women's East 3

14:00
Falkirk & Linlithgow
vs
WIT 2

Tuesday 23 November 2021

Women's East 2

19:15
P Lodge
vs
CSL (CS/Liberton merger)

Saturday 27 November 2021

Men's East 1

TBC
Dunfermline Carnegie 3
vs
Grange 5
TBC
Edinburgh University 4
vs
Stirling Wanderers 1
TBC
Falkirk & Linlithgow 2
vs
Fidra Lions 1
TBC
Grange Development
vs
Inverleith 3
13:00
Watsonians 4
vs
Edinburgh University 5
GWC

Men's East 2

TBC
Alloa
vs
Kinross 1
TBC
CALA 2
vs
Watsonians 6
TBC
Edinburgh University 6
vs
Eskvale 1
TBC
Fjordhus Reivers
vs
Watsonians 5
TBC
Grange 6
vs
Stirling University

Men's East 3

TBC
Dunfermline Carnegie 4
vs
Peebles
TBC
Dunfermline City
vs
Watsonians 7
TBC
Falkirk & Linlithgow 3
vs
Fidra Lions 2
TBC
Livingston & West Lothian
vs
Stirling Wanderers 2

Men's East 4

TBC
CALA Development
vs
Grange 7
TBC
Dunfermline Carnegie Development
vs
Kinross 2
12:00
Eskvale 2
5 - 0 Full time
ESM Development
TBC
Falkirk & Linlithgow 4
vs
Inverleith Development

Women's East 1

14:00
Borders Fjordhus Reivers 2
vs
Livingston & West Lothian Ladies 1s
14:00
Borders Fjordhus Reivers 3
vs
Grange 3
14:00
Boroughmuir
vs
Carnegie
14:00
Ed Uni 4
vs
Ed Uni 5
14:00
Ed Uni 6
vs
Inverleith 2

Women's East 2

TBC
Cala 3
vs
Watsonians 4
14:00
Ed Uni 7
vs
Heriots 2
14:00
Peebles
vs
P Lodge
14:00
Ross High
vs
ESM 3
TBC
Watsonians 3
C - C
C Service

Women's East 3

14:00
Ed Uni 8
vs
Carnegie 2
14:00
Ed Uni 9
vs
Boroughmuir 2
13:30
Eskvale
vs
Stirling Wanderers 2
14:00
Falkirk & Linlithgow
vs
Borders Fjordhus Reivers 4
14:00
Kelso 2
vs
WIT 2
16:00
Watsonians 5
vs
Berwick

Women's East 4

14:00
Borders Fjordhus Reivers 5
vs
P Lodge 2
15:00
Cala 4
vs
Ed Uni 10
TBC
Carnegie 3
vs
Cala 5
14:00
Dunbar
vs
Borders Fjordhus Reivers 6
TBC
Grange 4
vs
Watsonians 6
14:00
Inverleith 3
vs
Livingston & West Lothian Ladies 2s

Women's East 5

TBC
Dunbar 2 (D)
vs
Cala 6 (D)
14:00
ESM 4 (D)
vs
Carnegie 4 (D)
14:00
Falkirk & Linlithgow 3 (D)
vs
Ross High 2 (D)
14:00
Kelso 3 (D)
vs
Haddington 2 (D)
14:30
Watsonians 7 (D)
vs
Eskvale 2 (D)

Latest news

League Rules
General League Rules

League rules and match report forms

East District Indoor Entry Men
General East District Indoor Entry Men

Indoor Hockey Men

Inverleith Walking Hockey
General Inverleith Walking Hockey

Walking Hockey

SH East District newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe